Toyota Hybrid: історія розвитку та цікаві факти

Компанія Toyota вже понад 20 років залишається новатором у виробництві гібридних автомобілів. Щороку цей вид транспортних засобів стає все більш популярним. Секрет такого успіху – постійний розвиток гібридних технологій, над яким активно працює компанія. Але якими були перші гібридні авто та чого не знають про ці моделі сучасні водії? Розкриємо найцікавіші факти про еволюцію та особливості гібридів Toyota.

Історія гібридних авто Toyota почалася ще у 1994 році, коли компанія реалізувала інноваційний проект під назвою G-21, подарувавши світу першу ефективну гібридну технологію та розпочавши еру екологічного автотранспорту. Офіційно виробництво моделей Toyota Hybrid стартувало в 1997 році, з випуском першого в світі серійного гібридного автомобіля Toyota Prius. Ця модель зберігає провідні позиції на ринку гібридів і сьогодні.

2000-2003 роки відзначилися інтенсивним зростанням популярності гібридних автомобілів у всьому світі. Все більше відомих кіноакторів, поп-зірок і політиків купували гібридні автомобілі. Ці моделі стали одними з найпрестижніших серед шанувальників стильних та ефективних автомобілів.

У 2006 році компанія Toyota розпочала роботу над спортивною гібридною системою для гоночних автомобілів. Уже через рік, у 2007 році, модель з гібридним приводом уперше здобула перемогу на престижних змаганнях на витривалість «24 години Токачі».

Через більш ніж 20 років після випуску свого першого гібрида Toyota залишається новатором у розробці гібридних технологій і беззаперечним лідером продажів у Європі та в усьому світі. Проте чимало автолюбителів по всьому світу й досі не знають усієї різниці між гібридами та звичайними автомобілями. Існує чимало тверджень, які вважаються правдивими, проте не відповідають дійсності.

Наприклад, поширений стереотип, що обслуговування гібридів коштує значно дорожче, ніж обслуговування звичайних автомобілів. Насправді це не так – вартість технічного обслуговування гібридної моделі співвідносна з вартістю аналогічної бензинової версії, а на деяких етапах таке обслуговування може обійтися навіть дешевше завдяки конструктивним особливостям системи Hybrid. У цьому контексті ще однією перевагою гібридного автомобіля є можливість заощаджувати на пальному завдяки його економічності, особливо в умовах інтенсивного руху містом та «корок».

Також критики гібридів часто стверджують, що цими моделями складно керувати і що вони є менш надійними, ніж традиційні автомобілі. Насправді всі елементи гібридної системи працюють і виконують потрібні операції без участі водія: від перемикання між бензиновим двигуном та електромотором до заряджання батареї. До того ж гібридні моделі демонструють високі показники надійності і регулярно посідають високі місця у відповідних рейтингах у США та ЄС.

У зв’язку з тим, що гібриди обладнано електричним двигуном, дехто побоюється «удару» струмом. Насправді гібридні автомобілі оснащені багаторівневою автоматичною системою захисту, яка захищає від ризику такого ураження.

Ще одним міфом є твердження про те, що гібрид погано працює взимку. Насправді гібридний автомобіль ефективно заводиться керувальним електромотором, який є значно потужнішим за традиційний стартер. Завдяки цьому гібридні моделі добре функціонують навіть за дуже низьких температур.

Думка про те, що високовольтну батарею гібрида потрібно міняти кожні 100 тис. км, також є хибною. HV-батарея є надзвичайно надійною, а її робота розрахована на весь термін експлуатації автомобіля.

Сучасний водій прагне стати власником автомобіля, який би відповідав вимогам нового smart-стилю життя і підвищеним стандартам якості. Самозарядні бензиново-електричні гібриди Toyota задовольняють сучасні критерії ефективності, надійності та прогресивності.


За додатковою інформацією щодо Toyota Hybrid, включно з цінами на доступний модельний ряд, звертайтеся, будь ласка, до офіційних дилерів Toyota в Україні.

Дивіться також

C-HR: у новій версії GR SPORT C-HR: у новій версії GR SPORT Toyota C-HR у 2021 році поповниться комплектацією зі спортивним дизайном — GR SPORT Cвітова прем’єра нового Toyota Land Cruiser Cвітова прем’єра нового Toyota Land Cruiser 9 червня 2021 року в Дубаї Toyota влаштувала світову онлайн-прем’єру абсолютно нового Land Cruiser 300-ї серії. Повідомлення про припинення уповноваженої діяльності дилера продукції Toyota Повідомлення про припинення уповноваженої діяльності дилера продукції Toyota 30 червня 2021 р. закінчиться термін призначення та діяльності ТОВ "АВТОМОБІЛЬНА КОМПАНІЯ "СІВЕР-АВТО" у статусі уповноваженого дилера щодо продукції Toyota в Україні Приймання замовлень на новий фургон Toyota Proace City Приймання замовлень на новий фургон Toyota Proace City У мережі офіційних дилерів Toyota розпочато приймання попередніх замовлень на новий фургон Proace City.