Офіційні дилери Замовити тест-драйв Завантажити брошури Конфігуратор

Toyota Prius: 15 років лідерства

у сфері новітніх розробок і техніки

Рівно 15 років тому розпочалося виробництво гібрида Toyota Prius під девізом «Саме вчасно для 21-го століття». Сьогодні цей найпопулярніший у світі гібридний автомобіль не лише «випереджає свій час», як свідчить його ім’я у перекладі з латини, але й демонструє неабиякий успіх на масовому ринку, адже за 15 років у світі було реалізовано майже 3 млн. автомобілів цієї моделі! Модель Toyota Prius, а разом з нею і повногібридний привод Toyota, 10 грудня 2012 року відзначили 15-ту річницю успіху.

На фоні зростаючих проблем у сфері охорони довкілля, коли важливо зберегти повітря чистим, ефективно реагувати на зміни клімату та вдовольняти все більший попит на пальне, ще у 1960-х роках у «Тойоті» виникла думка про створення для автомобілів силового приводу альтернативного типу, але серйозні дослідження у цій сфері компанія розпочала у 1990-х. Ці пошуки тривають і сьогодні, адже на меті — створити автомобіль, що не занапащає довкілля!

1994 року в компанії «Тойота» було розпочато проект, що отримав назву «G21». Його метою було сконструювати для XXI століття «зелений» автомобіль, що не лише справляв би мінімальний вплив на навколишнє середовище, але й пропонував зручність та задоволення від їзди, як звичайний автомобіль.

Сучасна революція у сфері електрифікації автомобілів розпочалася саме з організації компанією «Тойота» масового виробництва гібридної моделі Prius першого покоління. У той час (а на дворі був 1997 рік) вихід «Пріуса» на ринок викликав чималий подив та певний скептицизм. Але інженери-конструктори та керівники компанії «Тойота» не зупинилися на цьому, бо вони були впевені, що їхнє бачення зрештою виявиться правильним. Сьогодні Toyota Prius третього покоління став однією з найуспішніших моделей компанії за обсягами збуту по всьому світі.

Починаючи з 1997 року, компанія «Тойота» реалізувала майже 3 млн. автомобілів моделі Prius та майже 5 млн. інших повногібридних моделей у світі. Лише цього року світові обсяги збуту гібридів Toyota та Lexus перевищать позначку в 1,2 млн. автомобілів! І кожна з цих машин має дещо спільне з оригінальним «Пріусом» — повногібридний привод.

У Європі Toyota Prius знову підтвердив своє звання одного з найкращих автомобілів за показниками надійності конструкції та якості виконання під час тривалої експлуатації у звіті за 2013 рік, що був нещодавно опублікований Асоціацією технічного нагляду Німеччини (TÜV). У цьому звіті Prius було названо автомобілем з найменшою кількістю поломок у категорії автомобілів віком від 4 до 5 років. Провідне місце, яке Prius продовжує займати у звітах TÜV, говорить про неабияку надійність та загальну якість виконання гібридного привода Toyota під час експлуатації в реальних умовах. На підтвердження цього серед ключових моделей компанії з’являється все більше повногібридних модифікацій.

Сьогодні компанія «Тойота» пропонує на ринку постійно зростаючу кількість повногібридних моделей, починаючи від гібридного Toyota Yaris у B-класі та гібридного Toyota Auris нового покоління у C-класі, та закінчуючи родиною автомобілів Prius та гібридними моделями марки Lexus. Завдяки такому підходу «Тойота» займає друге місце у світі за показниками вмісту вуглекислого газу у відпрацьованих газах парку своїх автомобілів серед усіх автовиробників. Поставлені компанією цілі до 2015 року скороти вміст вуглекислого газу у відпрацьованих газах своїх автомобілів було досягнуто на чотири роки раніше*.

Окрім чудових показників споживання пального та низького рівня викидів вуглекислого газу, бензиново-електричні гібриди перевершують дизельні автомобілі або дизельно-електричні гібриди, бо вони менше забруднюють повітря. По суті у відпрацьованих газах бензиново-електричних гібридів майже відсутні оксиди азоту та тверді частки, що, як відомо, становлять загрозу для здоров’я людей, особливо у густонаселених місцях.

Компанія «Тойота» на прикладі моделі Prius зробила гібридний привод Toyota популярним і добре знаним у світі. Ця технологія є не просто технічним рішенням приведення автомобіля у рух, це, по суті, технічна база, на якій у майбутньому буде створено чимало автомобілів з наднизьким вмістом шкідливих речовин у відпрацьованих газах або таких, що взагалі не занапащають довкілля.

Темпи збуту гібридних автомобілів постійно зростають, і з огляду на те, що до 2015 року у вільному продажу по всьому світу нараховуватиметься вже 21 повногібридна модель, включаючи автомобіль на паливних елементах, компанія «Тойота» пришвидшить їх ще більше.

*За даними Європейської федерації транспорту та охорони довкілля.

Регламент електронного доступу до інформації

На сайті Toyota.ua застосовано технологію HTTP-Cookie, що уможливлює більш якісне подання контенту для відвідувачів. Якщо ви згодні з цим, просто продовжуйте користуватися сайтом, як ви звикли. В іншому випадку дізнайтеся про те, як змінити налаштування файлів cookie.