Революція роботів Toyota

На шляху до кращої мобільності для всіх

Можливо, ви здивуєтесь, але для компанії Toyota роботи — це щось значно важливіше, ніж просто засіб виробництва. Роботи і штучний інтелект пропонують нам надзвичайно широкі можливості для майбутньої мобільності — від надзвичайно важливого догляду за людьми похилого віку та людьми з обмеженими можливостями до революційної зміни шляхів взаємодії з нашими автомобілями.

Прагнучи підвищити якість та зменшити витрати, ми почали розробку промислових роботів для наших заводів ще у 70-х роках минулого століття. Минуло всього 30 років, і ми створили програму «Partner Robot», в основу якої ліг ключовий принцип філософії наших засновників: «збагачення суспільства за допомогою виробництва». Розпочались дослідження, мета яких полягала у створенні роботів, здатних користуватись інструментами, допомагати людям з обмеженими можливостями і виконувати функції з догляду за хворими. Це мали бути роботи, здатні жити у цілковитій гармонії з суспільством.

«Роботи-партнери» оживають
/
/

Перші результати нашої роботи в цьому напрямку з'явились у 2005 році з появою цих досконалих машин — роботів на ім’я «Humanoid», «i-foot» та «Robina» (останній з’явився на два роки пізніше).

«Humanoid» був наділений здатністю рухатись і координувати переміщення усього свого тіла, міг ходити, використовувати інструменти і хвацько грав на трубі (завдяки наявності повнофункціональних пальців і губ), а згодом навчився грати ще й на скрипці. Робот «i-foot» зі схожою на панцир кабіною пропонує людям похилого віку можливість вільного і легкого переміщення, а ще він просто дарує яскраві враження від користування. «Robina», що з’явилась у 2007 році, здатна сама турбуватися про себе, вміє переносити предмети і навіть підтримувати розмову. Ми сподіваємось, що у майбутньому вона зможе стати «партнером» для наших лікарів та медсестер.

Після 2011 року сімейство «Partner Robot» збільшилось: з’явились нові розробки, покликані допомогти в догляді за хворими та охороні здоров’я, виконанні домашніх обов’язків і переміщенні людей на коротку відстань.

/

Для допомоги хворим з паралічем нижніх кінцівок був створений робот «Walk Assist». До переліку його можливостей входить підтримка при ходьбі та пересуванні по сходах, а ще він дозволяє сідати на стілець і вставати з нього.

Робот «Care Assist» дозволив зменшити фізичне навантаження на доглядальників: він полегшує підйом пацієнтів з ліжка і допомагає хворим переміщуватись між кімнатами будинку.

Компактний робот «Human Support» розрахований на проживання в будинку разом із сім’єю, а його призначення — покращити якість життя людей. Рука на шарнірах і телескопічний корпус дозволяють роботові брати предмети, переносити їх у межах будинку і навіть виступати як монітор для зв’язку, схожий за принципом дії зі Skype.

Вкладаємо душу в робототехніку
/
/

У 2013 році було оголошено про початок роботи над програмою «Toyota Heart Project» під гаслом «Надихаючи серце, надихаємо вас». Мета нового комунікаційного проекту полягала в проведенні досліджень штучного інтелекту для з’ясування методів встановлення і підтримання контакту з людьми та спілкування з використанням емоцій (виразу обличчя, жестів, спогадів), а також демонстрації почуттів, ніжності і довіри.

У рамках цього проекту того ж року ми презентували технологію розпізнавання голосу та обробки природної мови для робота Kirobo. Цей робот-астронавт був частиною спільної дослідницької програми чотирьох компаній під назвою «Kibo Robot Project».

Робот Kirobo провів 18 місяців на Міжнародній космічній станції і став першим роботом в історії, що заговорив у космосі: «21 серпня 2013 року робот зробив маленький крок до кращого майбутнього для всіх», – сказав він, а пізніше успішно поспілкувався в космосі з астронавтом Коічі Ваката (Koichi Wakata) з японського агентства JAXA.

/

На Токійському міжнародному автосалоні 2015 року ми продемонстрували наступний етап розвитку Kirobo, його меншу версію під назвою Kirobo Mini. Чуйний маленький «співрозмовник» (його висота у сидячому положенні становить усього 100 мм) був створений для супроводу свого власника у повсякденному житті та дружнього і змістовного спілкування.

Коли власник починає говорити, маленький компаньйон повертає до нього голову і підтримує розмову, рухаючи при цьому головою і руками. Завдяки здатності розуміти сказане та інтерпретувати вирази обличчя Kirobo Mini може реагувати на емоції і навіть запам’ятовувати приємні чи неприємні для власника речі та минулі події. Щасливі власники зможуть забрати свого нового друга додому вже у 2017 році, звернувшись до окремих дилерських центрів у Японії.

Нові перспективи для світу

Частина нашої філософії полягає у тому, що свобода переміщення має бути доступною для всіх, і тому в 2016 році ми представили електронний портативний пристрій для незрячих та людей з вадами зору, що отримав назву «Project Blaid». Цей пристрій пропонує можливості для дослідження світу, які неможливо реалізувати за допомогою тростини, собаки-поводиря чи пристроїв з GPS.

Пристрій у формі підкови, оснащений камерами, розміщується на плечах користувача і розпізнає різноманітні об’єкти — таблички і знаки, ескалатори, сходи та вивіски магазинів. Для взаємодії з користувачем використовується система розпізнавання голосу, кнопки, динаміки і вібрація, а технологія Bluetooth® дозволяє підключати смартфон для додаткового розширення функціональності. Вже на початковому етапі розробки концептуальна версія «Project Blaid» дозволяє оцінити вражаючі можливості, які відкриються в майбутньому перед сліпими та людьми із вадами зору.

Майбутнє штучного інтелекту

2015 рік запам’ятається як знаковий в удосконаленні наших знань щодо штучного інтелекту і робототехніки. Ми оголосили про створення дослідницької установи під назвою Toyota Research Institute Inc. (TRI). Штаб-квартира цієї нової компанії розташована неподалік від Стенфордського університету (Stanford University), а ще один підрозділ — поруч із Массачусетським технологічним інститутом (Massachusetts Institute of Technology). У розпорядженні кожного з цих підрозділів перебуває центр дослідження штучного інтелекту на території відповідного університету.

Інвестиції для забезпечення початкового етапу досліджень склали 1 мільярд доларів, причому вже до цього у створення двох центрів було вкладено 50 мільйонів доларів. Головне завдання інституту TRI полягає у використанні штучного інтелекту і «великих масивів даних» для прискорення досліджень та розробок, що допоможе вирішувати завдання у майбутньому і сприятиме стійкому розвитку, а кожна людина зможе насолоджуватись безпечнішим і вільнішим життям без зайвих обмежень.

Три першочергові завдання TRI — це зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод за участю автомобілів, покращення мобільності незалежно від фізичних можливостей та підтримка мобільності у приміщеннях, зокрема для людей похилого віку. Ми вважаємо, що знання, отримані TRI з використанням можливостей штучного інтелекту, пропонують потенціал для радикальної зміни технологій майбутнього і, як результат, здійснення нашої мрії про те, що суспільство — це мобільність для всіх.

/

Дізнатись більше про інновації Toyota

Як правильно дезінфікувати автомобіль ― поради для водіїв Як правильно дезінфікувати автомобіль ― поради для водіїв В умовах карантину особистий автомобіль стає найоптимальнішим засобом пересування. Однак потрібно пам’ятати про заходи безпеки — автомобіль слід регулярно дезінфікувати як всередині, так і зовні. Еко-акція «Всесвітній день прибирання» 2019 Еко-акція «Всесвітній день прибирання» 2019 21 вересня 2019 року співробітники компанії «Тойота-Україна» взяли участь у міжнародному екологічному заході «Всесвітній день прибирання» та приєднались до ініціативи зробити світ чистим. Toyota підтримує Олімпіаду та Паралімпіаду Toyota підтримує Олімпіаду та Паралімпіаду Ми неймовірно раді оголосити про наше партнерство з Міжнародним олімпійським комітетом та Міжнародним паралімпійським комітетом, що триватиме до 2024 року. Оновлений Toyota Land Cruiser Prado Оновлений Toyota Land Cruiser Prado Оновлений Land Cruiser Prado 2020 року ще більше зміцнює репутацію одного з найнадійніших повноприводних автомобілів.
Старт продажів оновленого LC200 Executive Lounge Старт продажів оновленого LC200 Executive Lounge В Україні починаються продажі оновленого Toyota Land Cruiser 200 в комплектації Executive Lounge, які стартують уже 7 вересня. Оновлена легенда бездоріжжя Toyota Hilux вже в Україні Оновлена легенда бездоріжжя Toyota Hilux вже в Україні Toyota оновила легендарний пікап Hilux! З 14 серпня оновлений Toyota Hilux доступний до продажу в мережі офіційних дилерів. Оголошення результатів конкурсу Оголошення результатів конкурсу Імена призерів було оголошено 23 липня 2020 року о 19:00 на офіційних акаунтах Toyota Ukraine в Facebook та Youtube. Новий Toyota Hilux — ще потужніший і стильніший Новий Toyota Hilux — ще потужніший і стильніший Новий Toyota Hilux поєднує яскравий дизайн, потужний 2,8-літровий силовий агрегат і покращені експлуатаційні характеристики.
Регламент електронного доступу до інформації

На сайті Toyota.ua застосовано технологію HTTP-Cookie, що уможливлює більш якісне подання контенту для відвідувачів. Якщо ви згодні з цим, просто продовжуйте користуватися сайтом, як ви звикли. В іншому випадку дізнайтеся про те, як змінити налаштування файлів cookie.