З чого все почалося

Toyoda AA

Зали музею Лаувмана заповнені найкращими зразками столітньої автомобільної досконалості: блискучими кузовами автомобілів сяйвом форми, блиском легкосплавних дисків і ароматом старої шкіри у повітрі.

З чого все почалося Toyoda AA
З чого все почалося Toyoda AA
Від Toyoda ЗАРОДЖЕННЯ TOYOTA
/

Модель АА народилася у 1936 році в автомобільному підрозділі прядильно-ткацької компанії Toyoda («Тойода») та названа на честь свого засновника Кіїтіро Тойоди (Kiichiro Toyoda). Спочатку сім’я Тойода побудувала успішний ткацький бізнес в Японії, але пізніше заповзятого Кіїтіро, натхненного візитами до Америки, її автомобілями та фабриками, привабило майбутнє, пов’язане з виробництвом автомобілів.

Модель раннього прототипу А1 була випущена в 1935 році. Мрія Кіїтіро стала реальністю за рік, коли модель АА була представлена широкій публіці. Натхненна успішним дизайном провідних американських автомобілів того часу, АА мала багато спільного з популярною Chevrolet Airflow.

Як і кузов, 3,3-літровий 6-циліндровий двигун моделі АА був змодельований на основі перевірених агрегатів, що вироблялися у Сполучених Штатах. Водночас пасажири могли насолоджуватися новим рівнем комфорту і простору на задніх сидіннях завдяки продуманому балансу ваги між колесами.

Новий підрозділ потребував нового найменування, тому в 1937 році компанія провела конкурс на нову назву компанії. Після аналізу тисячі різних записів була заснована корпорація Toyota Motor Co. Ця назва була обрана перш за все через те, що японською вона складалася з восьми «щасливих» штрихів.

З чого все почалося Toyoda AA
/

«Музей Лаувмана відчайдушно сподівався, що вони знайшли та отримали найрідкіснішу у світі оригінальну модель АА».

З чого все почалося Toyoda AA
/
З чого все почалося Toyoda AA
/

Той факт, що голландський музей тепер має у своєму розпорядженні один з найважливіших автомобілів в історії Toyota, зводиться до вдачі та рішучості.

За історією, яка могла б стати романом, у 2008 році Рональд Коойман (Ronald Kooyman), виконавчий директор музею Лаувмана, отримав дзвінок від особи, яка стверджувала, що знає декого, хто продає модель АА. Коойман, переборюючи скепсис, пов’язаний із імовірною дуже рідкісною знахідкою, зателефонував до Росії, де 25-річний студент виставив на продаж автомобіль у місцевій газеті. Хоча автівка була прорекламована як вищезгадана модель Airflow (ця помилка також повторилася в її документах), студент був упевнений щодо справжньої назви. Після обміну електронними повідомленнями і фотографіями та заплутаної детективної роботи було підтверджено, що це модель АА.

Неймовірно, але цей автомобіль продавався онуком фермера, який використовував його як робочу конячку на своїх полях у Сибіру з часів Другої світової війни. Години очікування – рейс до Москви та шлях до віддаленого російського міста Владивосток – і ось з’явилася новина, на яку відчайдушно чекала вся сім’я Лаувман та всі працівники музею: вони знайшли і придбали найрідкіснішу у світі оригінальну модель АА.

Сім довгих місяців перевірок, які були сповнені великою кількістю форм для заповнення, низкою електронних листів і тривалих телефонних розмов, і нарешті Міністерство культури Російської Федерації дало музею дозвіл на вивезення автомобіля до Нідерландів, де він посів своє почесне місце.

/
З чого все почалося Toyoda AA
/

Побачити автомобіль із його рельєфами на власні очі – це щось неймовірне! Дивно, але передусім вражає запах. Звичайно, це не солодкий запах шкіри, а поєднання затхлої оббивки із запахом окисненого металу, що не дивно з огляду на довге і складне життя, яке прожила ця автівка.

Очевидно, що автомобіль із такою передісторією не оминув деяких модифікацій. Проникливі експерти з моделі АА помітять новішу решітку радіатора, фари, дверні ручки і колеса, але в цьому випадку це неважливо. Ті характеристики, які ви хочете побачити, залишилися незмінними, і вони полонять вас так, як можуть це зробити лише декілька справжніх класичних автомобілів.

Автомобіль зачаровує своїм виглядом: він ніби рухається навіть тоді, коли стоїть на місці. Елегантні надколісні арки огортають шини, вливаються до широких порогів і закінчуються незначним підйомом на задній частині, де вони зустрічаються з вигнутою хвостовою частиною. Приголомшливий капот домінує, але ефектна передня частина акуратно компенсується трьома делікатними канавками, які спускаються вниз по кожному крилу, щоб підсилити відчуття імпульсу.

З чого все почалося Toyoda AA
/

Основною конструктивною деталлю оригінальної моделі АА є її розділене переднє скло, яке все ще залишається звуженим, пропонуючи водію більш відкритий огляд уздовж довгого капота. За період життя цього автомобіля непомітні двірники були переміщені з оригінального положення «зверху-вниз» на більш сучасний рівень капота, але це не змінює вигляд переднього скла.

З чого все почалося Toyoda AA
/

Не дивно, що інтер’єр залишився таким, яким він був, коли автомобіль знайшли. Його якнайкраще можна описати словом «сільськогосподарський», але ваша уява допоможе заповнити прогалини, і скоро ви будете дивитися на порвані сидіння та обшивку і бачити, який вигляд він мав би новим.

З чого все почалося Toyoda AA

Триспицеве кермо є величезним порівняно із сучасними автомобілями, і в цьому зразку воно розташоване ліворуч, хоча в оригіналі розміщене справа. Свого часу смужка багатого темного дерева розкішно простягалася вздовж вузької панелі приладів та містила низку хромованих індикаторів і перемикачів по центру, безпосередньо над довгою підлоговою ручкою коробки передач.

Продуманим був навіть звук клаксона моделі АА тих часів. Адже автомобілі були рідкісним явищем для Японії, а вулиці були в основному заповнені кіньми і возами. Згодом стало очевидно, що тварини лякалися нових звуків, які видавали автомобілі, але спокійно сприймали звуки з місцевих кіосків продавців тофу. Тому клаксон моделі АА був розроблений відповідно, і якщо послухати його зараз, він все ще звучить, немов крики «то-фу», «то-фу».

З чого все почалося Toyoda AA
/
З чого все почалося Toyoda AA
/

Тепер, провівши трохи часу поблизу моделі АА, я можу сказати, що для мене вона ідеальна такою, яка вона є.

Відкрийте для себе більше класичних моделей

Toyota Corolla: Автомобіль для людей Toyota Corolla: Автомобіль для людей Відкрийте для себе Toyota Corolla, перший сімейний автомобіль Toyota, який був розроблений, щоб перевершити очікування публіки та мав характеристики, які були першими у світі для сімейних автомобілів. Toyota 2000GT: перший японський суперкар Toyota 2000GT: перший японський суперкар Відкрийте для себе перший японський суперкар Toyota 2000GT. Команда TOYOTA GAZOO Racing | Toyota Україна Команда TOYOTA GAZOO Racing | Toyota Україна На гоночних треках або ділянках ралі по всьому світу є ціла низка автомобільних перегонів, які запалюють автолюбителів. Сьогодні ми об'єднали всі наші міжнародні заходи під одною назвою: TOYOTA GAZOO Racing. Історія спорткарів Toyota Історія спорткарів Toyota З 1960-х років Toyota вражає і дивує людей своєю інтерпретацією концепції динамічного, захопливого та приємного у користуванні спорткара. Багато моделей бренда отримали культовий статус, і тут ми віддаємо належне добірці знакових спорткарів від Toyota.
2000GT – історія спорткарів Toyota 2000GT – історія спорткарів Toyota Модель Toyota 2000GT, що стала знаменитою завдяки зйомкам із Шоном Конері у фільмі 1967 року про Джеймса Бонда «Живеш тільки двічі» («You Only Live Twice»), у тому ж році вийшла на світову сцену та одразу продемонструвала, що Toyota серйозно налаштована на конкуренцію з кращими спорткарами Європи. COROLLA – історія спорткарів Toyota COROLLA – історія спорткарів Toyota На перший погляд, модель Corolla, що є найвідомішим сімейним авто від Toyota та справжнім світовим бестселером, мала б виглядати зовсім недоречно у компанії справжніх спорткарів. Але, правду кажучи, за роки свого існування Corolla випустила кілька дуже популярних спортивних моделей Toyota. CELICA – історія спорткарів Toyota CELICA – історія спорткарів Toyota Модель Celica, назва якої іспанською мовою означає «небесна», з моменту своєї появи на світ у 1970 році була приречена стати зіркою. Celica, в якій практичний інтер’єр поєднувався зі спортивним і доступним стилем, була покликана забезпечити водіям більше відчуття свободи. MR2 – історія спорткарів Toyota MR2 – історія спорткарів Toyota Модель MR2 зразка 1984 року фактично являла собою подальший розвиток розробленого у 1976 році проекту, метою якого було створення динамічного і водночас економічного автомобіля, багато в чому подібного до Sports 800. З часом ідея оригінальної концепції еволюціонувала у спорткар, що призвело до народження «середньомоторного, невеликого 2-місного» авто (Midship Runabout 2-seater), яке приєдналось до більших за розміром родичів – моделей Celica та Supra.