1. Discover Toyota
  2. Новини
  3. 2018
  4. ceremoniyu-nagorodzhennya-v-yaponiyi
ШВИДКІ ДІЇ

Toyota провела міжнародну церемонію нагородження 12-го конкурсу малюнка Dream Car в Японії 14-ти річна українка Марія Дмитренко потрапила до фіналу конкурсу

29 серпня 2018 року у виставкому центрі Toyota Mega Web, Токіо, Японія відбулась церемонія нагородження 12-го конкурсу малюнку «Автомобіль твоєї мрії», який організовує Toyota Motor Corporation.

Цьогоріч переможців обирали серед 650 000 робіт, що були надіслані з 76 країн світу. Представили свої малюнки у Японії призери з усього світу, які попередньо боролися за право бути першими з жовтня 2017 року по березень 2018 року.

Президент компанії Акіо Тойода, арт-експерти та незалежні фахівці автомобільної галузі оцінювали учасників у трьох вікових категоріях: «до 7 років», «від 8 до 11 років» і «від 12 до 15 років», де кожна з них мала декілька нагород: 1 — золоту, 2 — срібні, 3 — бронзові та 4 — заохочувальні. Також правила конкурсу передбачають три спеціальні номінації: президента Акіо Тойоди (роботу обирає президент Акіо Тойода), «Інженерне натхнення» (роботу обирає виконавчий віце-президент Дідьє Леруа) і «Викликає посмішку!» (за результатами онлайн-голосування).

Цього року золотих призерів визначили таким чином:

  • До 7 років/ приз «Інженерне натхнення» — Зайлоні Маргарет Андариска (Індонезія), «Алфавітний автомобіль»;
  • Від 8 до 11 років — Гаєвська Зузанна Ліла (Польша), «Павичевий парк»; 
  • Від 12 до 15 років — Манівонгксай Суксаванах (Лаос), «Архітектурно-історичний автомобіль»;
  • Приз президента Акіо Тойоди — Маяр Рабеа Фаез Аль Азі (Ірак), «Фермерський автомобіль для людей із фізичними вадами»;
  • Приз «Викликає посмішку!» — Ятагама Локуге Малінду Міхісара (Шрі-Ланка), «Машина часу Toyota»;

14-ти річна українка із Києва Марія Дмитренко потрапила до фіналу конкурсу із роботою «Чарівна тарахтайка» та отримала від журі заохочувальний приз у віковій категорії від 12 до 15 років:

Конкурс малюнку «Автомобіль твоєї мрії» від Toyota вперше відбувся у 2004 році, з метою дати дітям з усього світу можливість відчути радість здійснення мрій, а також розвинути інтерес до автомобілів. Цього року національний етап конкурсу в Україні відбувся вже вшосте і проходив під назвою «Шостий національний конкурс дитячого малюнка «Автомобіль твоєї мрії — 2018» із 11 грудня 2017 року по 11 лютого 2018 року. Він став наймасштабнішим в історії українського конкурсу – було отримано 5 106 конкурсних робіт. А також вперше членами журі стали дев’ять відомих українських художників, арт-діячів та кураторів.

Судді високо оцінили роботи учасників і відзначили, що цього року роботи були особливо цікавими. Діти використовували ширший спектр пастельних кольорів, тому вони легко сприймалися. Також вони наголосили на зміні настроїв у творчих роботах. Якщо раніше значну увагу приділяли нереалістичним малюнкам, наприклад, про космічні автомобілі, то цього разу, навпаки, більшість висвітлюють усім знайомі теми, такі як довкілля, освіта, здоров’я та лікування хвороб. На думку суддів, конкурсанти почали гостро усвідомлювати проблеми, які мають значення для наступного покоління.

Більше про конкурс: