CELICA

Історія спорткарів Toyota (частина 3)

Модель Celica, назва якої іспанською мовою означає «небесна», з моменту своєї появи на світ у 1970 році була приречена стати зіркою. Celica, в якій практичний інтер’єр поєднувався зі спортивним і доступним стилем, була покликана забезпечити водіям більше відчуття свободи.

Небесна Celica

Хоча пріоритетом були комфорт і простота керування, Celica була цілком здатна порадувати ентузіастів на віражах. На щастя, її незалежна передня та 4-важільна задня підвіска не розчаровували навіть у найзвивистіших і найкрутіших поворотах.

Четверте покоління Celica зразка 1985 року зазнало значних змін та отримало нову передньоприводну компоновку (на відміну від задньої у попередній версії). Особливої уваги варта випущена у 1986 році модель GT-Four, що отримала постійний повний привід та могутній двигун потужністю 185 к.с. з подвійним розподільним валом з верхнім розташуванням (DOHC), це був найпотужніший у Японії 2-літровий двигун, який чудово підходив для боротьби за перше місце у Чемпіонаті світу з ралі (WRC).

/
/
 
/
/

Довго чекати на успіх команді не довелося. У 1990 році Карлос Сайнц (Carlos Sainz) став чемпіоном в особистому заліку (вперше серед японських виробників) та посів друге місце у заліку виробників. У 1992 році на світ з’явилася нова версія під назвою GT-Four RC (Rally Competition), що пройшла омологацію на відповідність стандартам WRC. Ця модель у 1993 і 1994 роках виборола чемпіонські титули в особистому заліку та у заліку виробників під керуванням Юхи Канкунена (Juha Kankkunen) і Дідьє Оріоля (Didier Auriol) відповідно.

Модель сьомого покоління зразка 1999 року, яку б не впізнали свідки появи першої версії, стала останньою інтерпретацією Celica. 35 років, сім різних поколінь, численні перемоги в автоспорті, понад чотири мільйони проданих автомобілів – і ось нарешті останню сторінку історії Celica перегорнуто. На щастя, пам’ять про найяскравіші зірки не згасає протягом усього життя…

Продовжити подорож

SUPRA

Історія спорткарів Toyota (частина 4)

Регламент електронного доступу до інформації

На сайті Toyota.ua застосовано технологію HTTP-Cookie, що уможливлює більш якісне подання контенту для відвідувачів. Якщо ви згодні з цим, просто продовжуйте користуватися сайтом, як ви звикли. В іншому випадку дізнайтеся про те, як змінити налаштування файлів cookie.