COROLLA

Історія спорткарів Toyota (частина 5)

На перший погляд, модель Corolla – найвідоміше сімейне авто від Toyota та справжній світовий бестселер – мала б зовсім недоречний вигляд у компанії справжніх спорткарів. Щоправда, за роки свого існування Corolla випустила кілька дуже популярних спортивних моделей Toyota.

Corolla демонструє приховані таланти

Поза будь-яким сумнівом, найбільш культовою слід вважати Corolla (AE86) Levin середини 1980-х років. На знак пошани фани моделі в усьому світі й понині лагідно називають її AE86 або «Хачі-Року» («вісімдесят шість» японською), за кодом шасі, який використовувала Toyota. На момент виходу моделі решта лінійки Corolla, як і більшість пасажирських автомобілів, переходила на передньоприводну конфігурацію, тоді як популярна серед пуристів компоновка з переднім розташуванням двигуна та заднім приводом була зарезервована для спортивних купе на кшталт Levin.

/
/
 
/

Модель AE86 що оснащувалася високообертовим і харизматичним двигуном, об’ємом 1,6 л з двома розподільними валами з верхнім розташуванням (DOHC), що розвивав потужність у 124 «конячки». У поєднанні з динамічним задньоприводним шасі та заниженою посадкою AE86 перетворювалася на справжню мрію водія у її сконцентрованому вираженні. Завдяки цьому автомобіль швидко завоював довіру професійних учасників різноманітних перегонів і ралі, які хотіли отримати грайливу, надійну і швидку задньоприводну модель.

Героєм фольклору модель AE86 стала завдяки ролі першопрохідця у кіно та у сфері дрифту. Обрана легендарним японським гонщиком Кеїті Цутія (Keiichi Tsuchiya) за надзвичайно збалансовану керованість та контроль, AE86 і досі залишається головним героєм дрифт-шоу та змагань. Але, мабуть, найвідомішою з усіх AE86 слід вважати забарвлену у чорний і білий кольори модель, що з’явилася у класичній манзі Initial D: фільм описував історію Такумі Фудзівара (Takumi Fujiwara), який вдень працював водієм служби доставки, а вночі був королем дрифту. Його улюбленим автомобілем був легендарний Corolla AE86 Trueno. Та й хіба могли бути інші варіанти?

Епоха GTi

Дещо пізніше у 1980-х роках на сцену виходить інша спортивна модель Corolla, цього разу – Corolla GTi. Протягом цього періоду стандартні сімейні хетчбеки з потужними двигунами, спортивною підвіскою та агресивними комплектами стилізації екстер’єру були надзвичайно популярними, і Corolla GTi з’явилася якраз вчасно.

/
/
 
/
/

Автомобіль отримав тюнингований двигун з робочим об’ємом 1587 «кубиків», що був близьким родичем агрегату, яким оснащувався Corolla AE86 Levin. Маючи подвійний розподільний вал з верхнім розташуванням та одноточковою системою впорскування, цей двигун розвивав потужність у 130 к.с. за стандартом DIN і напрочуд жваво реагував на педаль акселератора. У поєднанні з масою, що становила усього 1075 кг, динаміка цього автомобіля була просто неймовірною для свого часу: розгін від 0 до 100 км/год. тривав менше 9 секунд, а максимальна швидкість наближалась до 200 км/год.

Через збільшену потужність та задля забезпечення активнішої участі водія у керуванні автомобіль отримав удосконалену підвіску, а вентильовані гальма на всіх колесах забезпечують належний рівень безпеки. Спортивний передній бампер і задній спойлер, ефектні бокові обвіси та стильна емблема GTi на задній частині кузова, а також спортивні сидіння з розвиненою боковою підтримкою і триспицеве кермо недвозначно вказували, що цей автомобіль – не просто звичайна Corolla.

Продовжити подорож

Більше про спадщину Toyota

Toyota Corolla. Автомобіль для людей Toyota Corolla. Автомобіль для людей Дізнайтеся про історію моделі Toyota Corolla, першого сімейного автомобіля компанії «Тойота», щоб був спроектований таким чином, щоб перевершувати очікування покупців, і на якому вперше в світі було впроваджено деякі технічні досягнення. Автомобіль року в Україні 2020 Автомобіль року в Україні 2020 12 лютого, 2020 року у столичному готелі Fairmont Grand Hotel Kyiv відбулося урочисте нагородження переможців акції «Автомобіль року в Україні 2020». Дострибнути до мети Дострибнути до мети Представляємо вам історію української легкоатлетки Марини Бех-Романчук, срібної призерки чемпіонату світу з легкої атлетики, котра досягла значних результатів у стрибках у довжину Витривалість робить тебе легендою Витривалість робить тебе легендою Рекламна кампанія від Toyota Corolla продовжується! Наш черговий герой – Георгій Зантарая, заслужений майстер спорту із дзюдо.
MR2
Історія спорткарів Toyota (частина 6)