SUPRA

Історія спорткарів Toyota (частина 4)

Латинське слово «Supra», що означає «над чимось» або «нагорі», виявилось напрочуд вдалим псевдонімом для одного з найвідоміших спорткарів Toyota.

Поява Supra

Модель Supra насправді розпочала свій життєвий шлях у 1978 році на домашньому ринку під назвою Celica XX (на інших ринках – Celica Supra). Довший, ширший і потужніший варіант Celica з 6-циліндровим двигуном, що вирізнявся плавністю роботи та розкішними «манерами», ідеально підходив для американського ринку автомобілів класу «Гран-туризмо», що саме переживав бурхливий розквіт.

У 1982 році Supra прийшла в Європу з яскравою новою зовнішністю, в основі якої була платформа Celica третього покоління. Агресивні, опуклі колісні арки та вражаючі підйомні фари у поєднанні з потужним двигуном як обов’язковим атрибутом – усе це дало змогу надзвичайно привабливій моделі Supra ідеально влитися у дизайн та культуру 80-х років.

/
/
 
/
/

Довгоочікуване четверте покоління Supra зразка 1993 року з довшим капотом і плавними лініями мало дуже багато спільного зі своїм предком – моделлю 2000GT. Легковагі матеріали (а навіть килимки виготовлялися з порожнистого волокна для зменшення маси) дали змогу інженерам зекономити 100 кг порівняно з моделлю-попередником. Supra, обладнана потужним 3-літровим двигуном з подвійним турбонаддувом, перетворювалася на автомобіль із справжнім вибуховим характером: японський новачок став причиною багатьох безсонних ночей італійських та німецьких виробників суперкарів.

На додачу до успішної історії виступів на автоперегонах у період з 1995 до 2003 років, виступу на культових змаганнях «24 години Ле-Ману», карколомного підйому на скелю Пайкс-Пік (Pikes Peak) та участі у багатьох місцевих і міжнародних чемпіонатах Supra отримала статус легенди серед фанів Toyota, а також автолюбителів і прихильників марки з усього світу. Світові тенденції призвели до припинення виробництва Supra у 2003 році, але багато людей в усьому світі сподіваються, що у недалекому майбутньому модель Supra може «ожити».

Продовжити подорож

Більше про спадщину Toyota

Команда TOYOTA GAZOO Racing | Toyota Україна Команда TOYOTA GAZOO Racing | Toyota Україна На гоночних треках або ділянках ралі по всьому світу є ціла низка автомобільних перегонів, які запалюють автолюбителів. Сьогодні ми об'єднали всі наші міжнародні заходи під одною назвою: TOYOTA GAZOO Racing. Історія спорткарів Toyota Історія спорткарів Toyota З 1960-х років Toyota вражає і дивує людей своєю інтерпретацією концепції динамічного, захопливого та приємного у користуванні спорткара. Багато моделей бренда отримали культовий статус, і тут ми віддаємо належне добірці знакових спорткарів від Toyota. 2000GT – історія спорткарів Toyota 2000GT – історія спорткарів Toyota Модель Toyota 2000GT, що стала знаменитою завдяки зйомкам із Шоном Конері у фільмі 1967 року про Джеймса Бонда «Живеш тільки двічі» («You Only Live Twice»), у тому ж році вийшла на світову сцену та одразу продемонструвала, що Toyota серйозно налаштована на конкуренцію з кращими спорткарами Європи. COROLLA – історія спорткарів Toyota COROLLA – історія спорткарів Toyota На перший погляд, модель Corolla, що є найвідомішим сімейним авто від Toyota та справжнім світовим бестселером, мала б виглядати зовсім недоречно у компанії справжніх спорткарів. Але, правду кажучи, за роки свого існування Corolla випустила кілька дуже популярних спортивних моделей Toyota.
COROLLA
Історія спорткарів Toyota (частина 5)